4. Kryterium SuperOES – zapisy

Fot. Tomasz Szwajkowski

Automobilklub Wielkopolski uruchomił zapisy na czwartą rundę tegorocznego Kryterium SuperOES Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM na Torze Poznań.

Druga z siedmiu rund odbędzie się w sobotę 23 marca. Zgłoszenia zostały otwarte dzisiaj, natomiast potrwają do 19 marca. Organizator przewiduje udział w imprezie maksymalnie 120 załóg jedno lub dwuosobowych.

Zgłoszenia można składać elektronicznie, na stronie internetowej organizatora: aw.poznan.pl/superoes.

Będzie to druga runda tegorocznego Kryterium SuperOES odbywająca się w marcu i ostatnia przed przerwą na czas sezonu wyścigów samochodowych. Cykl zostanie wznowiony w październiku, natomiast zakończy się w listopadzie. Po rozegraniu wszystkich eliminacji Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM, w grudniu zostanie zorganizowany niepunktowany SuperOES Wigilijny.

Pierwsza tegoroczna runda odbyła się pod koniec stycznia, dzień przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza miała charakter charytatywny, a cały dochód z jej organizacji został przekazany na cele fundacji. Do startu zgłosiło się 89 załóg, a zwyciężył Jacek Tarazewicz w Mitsubishi Lancerze. Poza klasyfikacją wystartowało także kilku licencjonowanych kierowców Mistrzostw Polski.

Druga i zarazem jedyna lutowa runda rozegrana została w wymagających warunkach z uwagi na deszcz i silny wiatr. W stawce 63 załóg najszybszy był Michał Waloch w Fordzie.

Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski triumfował także w pierwszej marcowej rundzie, rozegranej w znacznie bardziej sprzyjających warunkach.

Więcej informacji na temat Toru Poznań oraz imprez organizowanych na jedynym polskim obiekcie posiadającym homologację FIA znajdziecie w dedykowanej zakładce na stronie RALLY and RACE.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.