niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEsteban Ocon zostaje w Alpine do 2024 roku!

Esteban Ocon zostaje w Alpine do 2024 roku!

Francuski zespół potwierdził doniesienia prasowe i poinformował w swoich mediach społecznościowych o przedłużeniu kontraktu z Estebanem Oconem. Oznacza to, że znamy już skład kierowców Alpine na przyszły sezon.

Po rocznej przerwie spowodowanej zwolnieniem z ekipy Racing Point, Francuz wrócił do rywalizacji w barwach Renault w 2020 roku. Pierwsze podium w karierze, równa jazda, dobre wyniki na starcie tego roku i nieoczekiwana pozycja lidera stajni z Enstone zaowocowały nowym kontraktem dla Francuza. Esteban Ocon pozostanie kierowcą zespołu Alpine do końca 2024 roku.

Esteban Ocon – okno transferowe już zamknięte

Decyzja o parafowaniu nowej umowy zamyka dyskusje o przyszłości zespołu. Alpine nie weźmie udziału w corocznej karuzeli transferowej. Drugi kierowca stajni, Fernando Alonso, ma kontrakt ważny do końca przyszłego roku. Alonso wciąż dopasowuje się do nowego bolidu i potwierdza chęć wypełnienia umowy do końca. Potwierdzenie obsady daje zespołowi ogromny spokój, dzięki czemu Alpine może już skupić się na rozwoju bolidu pod przyszłoroczne regulacje.

fot. formula1.com

Esteban Ocon – gorzki początek, słodki koniec

W zeszłym roku Esteban był partnerem gwiazdy Renault, Daniela Ricciardo. Przez dłuższy czas był jednak tłem dla wiecznie uśmiechniętego kolegi. Sezon zakończył na 12 miejscu z dorobkiem 62 punktów i stracił do doświadczonego partnera aż 57 oczek. Udało mu się jednak wywalczyć pierwsze podium w karierze – w Grand Prix Sakhiru zajął drugie miejsce. Po odejściu Australijczyka i przemianowaniu stajni na Alpine, Ocon gra pierwsze skrzypce w francuskim zespole i jak na razie, wygrywa rywalizację z legendą Formuły 1 – Fernando Alonso. Obecnie Esteban zajmuje dwunaste miejsce w stawce z dwunastoma punktami.

Okazja do powiększenia dorobku punktowego już w ten weekend. Kierowcy rozpoczną zmagania we Francji na torze Paul Ricard. Będzie to nie tylko „domowy” wyścig dla stajni Alpine, ale też okazja dla Ocona, aby udowodnić, że przedłużenie kontraktu było dobrą decyzją. Głodnych wrażeń Formuły 1 zapraszamy do lektury naszego podsumowania ostatniego, szalonego Grand Prix w Azerbejdżanie. Liczymy że we Francji emocje będą podobne.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE