czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEF1: Alonso przechodzi do Astona Martina!

F1: Alonso przechodzi do Astona Martina!

Ogromna niespodzianka! Po tym jak w minionym tygodniu gruchnęła wiadomość o zakończeniu kariery przez Sebastiana Vettela, dziś mamy prawdziwą bombę! Fernadno Alonso zastąpi Sebastiana Vettela w zespole Aston Martin!

Fernando Alonso powrócił do Formuły 1 po dwóch latach przerwy w 2021 roku. Związał się z Alpine F1 Team. Jego kontrakt wygasa z końcem roku. Jeszcze wczoraj pojawiały się informacje, że zostanie on przedłużony na rok z opcją przedłużenia na kolejny. Dziś Alonso zdetonował prawdziwą bombę! Postanowił zmienić zespół i od sezonu 2023 będzie jeździł w Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team

Zobacz też: Ferrari upokorzone, Verstappen królem Węgier!

Fernando Alonso o przenosinach do Astona:

„Zespół Aston Martin wyraźnie wykorzystuje energię i zaangażowanie, aby wygrać. Dlatego jest dziś jednym z najbardziej ekscytujących zespołów w F1. Znam Lance`a i Lawernce`a od wielu lat i to oczywiste, że mają ambicję i pasję, aby odnieść sukces w Formule 1″

„Nikt w Formule 1 nie demonstruje dziś większej wizji i absolutnego zaangażowania w wygrywanie, a to sprawia, że ​​jest to dla mnie naprawdę ekscytująca chwila”.

Mike Krack – szef zespołu o zatrudnieniu Alonso:

„Zespół inżynierów i cała organizacja jest podekscytowana możliwością współpracy z Fernando.”

„Cieszymy się, że Fernando i Lance będą naszymi kierowcami w przyszłym roku – połączenie doświadczenia i młodości będzie niesamowicie silne i obaj kierowcy nie mogą się doczekać rywalizacji i współpracy.”

„Zespół ma nowe kierownictwo skoncentrowane na rozwoju AMR23 i wszyscy jesteśmy zachwyceni, że oni i nasze przyszłe projekty skorzystają z wiedzy i doświadczenia, które przyniesie Fernando.”

Lawrence Stroll – właściciel zespołu o zatrudnieniu Alonso:

„Postanowiłem zebrać najlepszych ludzi i rozwinąć odpowiednie zasoby i organizację, aby odnieść sukces w tym wysoce konkurencyjnym sporcie, a te plany nabierają teraz kształtu w Silverstone.”

„Wydawało się zatem naturalne, że zaprosiliśmy Fernando do udziału w rozwoju zwycięskiego zespołu i bardzo szybko ustaliliśmy w naszych ostatnich rozmowach, że mamy te same ambicje i wartości.”

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE