Kimi Raikkonen ma nową pracę – jest szefem zespołu

Kimi Raikkonen
Kimi Raikkonen

Okazuje się, że Kimi Raikkonen nie ponudził się zbyt długo na sportowej emeryturze. Były mistrz Formuły 1 zamienił cztery kółka na dwa kółka. Od sezonu 2022 będzie szefem zespołu Kawasaki w Motocrossowych Mistrzostwach Świata.

Nie dalej jak kilka tygodni temu żegnaliśmy charakternego „Icemana” w roli kierowcy Formuły 1, a już ujawnił się w nowym, motorsportowym wcieleniu. Kimi postanowił spróbować sił w zupełnie nowej roli zamieniając bolid na jednoślad.

Przeczytaj koniecznie: Kimi Raikkonen przechodzi na emeryturę

Fin od wielu lat pasjonuje się motocrossem, dlatego przejście do nowej roli nie będzie dla niego trudne. W rozmowie z mediami przyznał, że traktuje ten projekt bardzo poważnie i na pewno nie będzie to dla niego tymczasowym hobby. Na początek będzie odpowiadać za kwestie strategiczne w zespole Kawasaki.

Kimi Raikkonen będzie działać w japońskiej marce w duecie z byłym zawodnikiem MXGP – Anttim Pyrhönenem, który w ostatnich latach był menedżerem zespołu Ice One Husqvarna. W ekipie Kawasaki zameldowali się już Romain Febvre (motocrossowy mistrz świata z 2015 roku) i Ben Watson. Ten pierwszy dochodził w ostatnim czasie do zdrowia po ostatnim wypadku, w wyniku którego złamał nogę, natomiast drugi kierowca jest debiutantem w zespole „zielonych”.

Pierwszy wyścig pod sterami Kimiego startuje już 19 lutego w Wielkiej Brytanii – Matterley Basin.