Marcin Lempert wraca na najwyższy stopień podium 318is Cup PL

Piątkowy wyścig czerwcowej rundy 318is Cup PL wprowadził niemałe zamieszanie do klasyfikacji generalnej sezonu 2023. Po pechu w poprzednim wyścigu, zwycięstwem zrehabilitował się Marcin Lempert, z kolei Artur Lempert stracił fotel lidera tabeli.

Zarówno Artur Lempert, jak i Dawid Nabożny zakończyli swój udział w trzeciej rundzie sezonu zanim jeszcze doszło do startu. W tej sytuacji zmiana na pozycji lidera była przesądzona, choć nie mógł nim zostać Marcin Lempert z uwagi na zbyt dużą stratę.

Zmniejszył ją jednak do 53 punktów po tym, jak wygrał piątkowy wyścig po starcie z pole position. Trzeci zawodnik poprzedniego sezonu prowadził na koniec każdego okrążenia i minął linię mety z przewagą 0,200 sekundy nad Rafałem Kazaną.

Sytuacja na drugim miejscu była dużo bardziej zmienna. Początkowo zajmował je Piotr Imbierowicz, lecz po dwóch okrążeniach zaczął spadać w dół stawki, by ostatecznie finiszować na piątej pozycji. Wtedy na drugą lokatę wyszedł startujący z czwartego pola Rafał Kazana, który następnie podjął zaciętą walkę z Lempertem, lecz nie zdołał go wyprzedzić.

Dwie pozycje względem startu zyskał także Michał Całek, który jako jedyny kierowca w stawce nie zszedł z podium od początku sezonu i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce w punktacji wyszła Anna Bigos, która miała kolejny wyścig pełen przygód. Na pierwszym okrążeniu spadła z trzeciego na dziewiąte miejsce, po czym musiała intensywnie odrabiać straty. Na pięć okrążeń do mety awansowała na czwartą lokatę, którą dowiozła do mety, uzyskując po drodze najszybsze okrążenie wyścigu.

Za piątym Imbierowiczem finiszowali Marcin Wydra i Szymon Nowak, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Bartosz Zachciał, Andrzej Skrzek i Przemysław Silski. Kolejne pozycje zajęli Marcin Łysiak, Artur Marciniak i Arkadiusz Sokołowski.

Zawodnicy pucharu 318is Cup PL mają przed sobą dzień przerwy – drugi wyścig czeka na nich dopiero w niedzielę o 11:45.