niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po kilku tygodniach spekulacji, informację potwierdził zespół oraz sam zainteresowany.

Mattia Binotto wraz z końcem roku przestaje być szefem Ferrari. Zespół wydał oświadczenie i potwierdził, że zaakceptował decyzję Włocha o ustąpieniu z roli szefa stajni. Do końca roku pozostanie na stanowisku, a tymczasem zespół będzie poszukiwał jego następcy. Binotto żałuje, ale jest przekonany, że to najlepsze rozwiązanie dla włoskiej ekipy.

„Z żalem, który się z tym wiąże, zdecydowałem się zakończyć moją współpracę z Ferrari. Opuszczam firmę, którą kocham, której częścią byłem przez 28 lat, ze spokojem, który wynika z przekonania, że dołożyłem wszelkich starań, aby osiągnąć wyznaczone cele” – poinformował Mattia Binotto w komunikacie.

Mattia Binotto i Charles Leclerc
Mattia Binotto i Charles Leclerc

Szef zespołu z Maranello odchodzi po sezonie pełnym wzlotów i upadków. Ferrari miało w tym sezonie możliwość nawiązania bezpośredniej walki z bardzo mocnym rywalem – Red Bull Racing. Jednak seria problemów z niezawodnością oraz błędy w strategii spowodowały, że marzenia o tytule prysnęły niczym bańka mydlana. Po drodze pojawiły się sugestie o konieczności wprowadzenia zmian w zarządzaniu zespołem.

Zobacz: Ross Brawn czy Frederic Vasseur? Kto wzniesie Ferrari na szczyt?

Po zdobyciu drugiego miejsca w mistrzostwach kierowców i konstruktorów Binotto złożył rezygnację. Trafiła w ręce prezesa Ferrari Johna Elkanna i dyrektora generalnego Benedetto Vigny.

Kto będzie nowym szefem Ferrari w F1?

Pierwsze plotki o odejściu Binotto pojawiły się jeszcze przed finałem sezonu – Grand Prix Abu Dhabi. Jednym z kandydatów na to stanowisko był Frederic Vasseur, obecny szef Alfa Romeo F1 Team Orlen. W ostatnich dniach na karuzeli nazwisk pojawił się nawet Ross Brawn.

„Chciałbym podziękować Mattii za jego wspaniały wkład w ciągu 28 lat pracy w Ferrari, a zwłaszcza za doprowadzenie zespołu z powrotem do konkurencyjnej formy w mijającym roku. W rezultacie mamy silną pozycję, aby znów podjąć się wyzwania, przede wszystkim dla naszych niesamowitych fanów na całym świecie, którym jest walka o najważniejsze trofeum w sporcie motorowym. Wszyscy tutaj w Scuderii i w szerszej społeczności Ferrari życzą Mattii wszystkiego dobrego na przyszłość” – przekazał Vigna w komunikacie.

Nowy szef zespołu Ferrari zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here