Nocne Zmagania w Dąbrowie Górniczej

W sobotę 21. czerwca odbędzie się 5. Kryterium Dąbrowa Górnicza. Warto zainteresować się tym wydarzeniem. Dlaczego? Czytajcie dalej…

Rally sprinty, czy też inne imprezy tego typu mają jedną zasadniczą wspólną cechę. Zwykle odbywają się za dnia. W przypadku tych zawodów jest jednak inaczej, bowiem próby sportowe przebiegają po zmroku.

Zawody skierowane są dla wszystkich osób posiadających prawo jazdy. Rywalizacja odbędzie się na terenach przyległych do Urzędu Miasta z częściowym wykorzystaniem ulicy Granicznej, czyli tak jak w poprzednich latach. Próba o długości 1200m przejeżdżana będzie trzykrotnie. Całość odcinka przebiega po nawierzchni asfaltowej z elementami kostki brukowej. Pomiar czasu będzie realizowany elektronicznie, a wyniki przedstawione on-line.

Dodatkowo w trakcie przerw między przejazdami zawodników, odbędzie się pokaz driftingu w wykonaniu zespołu Orivol Autosport.

Pozostało nie wiele czasu na zgłoszenia, więc jeśli chcecie wystartować, musicie się śpieszyć.  Zgłoszenia możecie wysyłać na ten adres:  zgloszenia@aksilesia.org

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę Automobilklubu Silesia, organizatora Nocnego Kryterium:  www.aksilesia.org

 

Fot. www.aksilesia.org