Nowe barwy Rovanpery

Toyota Gazoo Racing zaprezentowała oklejenie samochodu Kallego Rovanpery, którym będzie posługiwał się w zawodach tegorocznej Formuły Drift Japan.

Dwukrotny rajdowy mistrz świata wielokrotnie udowadniał, że jest zapalonym drifterem, a jego jazdę bokiem mogliśmy obserwować nawet w Polsce, podczas finałów Drift Masters na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nawet mając możliwość skonfigurowania sygnowanej edycji Toyoty GR Yaris, Fin wyposażył ją w tryb jazdy ułatwiający pokonywanie trasy bokiem.

Nie samymi rajdami człowiek żyje

Rovanperä nie stroni od pozarajdowej aktywności, zwłaszcza w tym roku, gdy nie startuje we wszystkich rundach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Jednym z jego dodatkowym zajęć są występy w Japońskiej Formule Drift, gdzie posługuje się modelem GR Corolla.

W przeciwieństwie do auta fabrycznego zespołu Toyota Gazoo Racing w WRC, driftowóz Rovanpey nie jest czarny, a bierze swoje barwy od osobistego sponsora kierowcy, którym jest Red Bull. Właśnie poznaliśmy jego wygląd na sezon 2024.

Taki sam, a inny

Trudno oczekiwać jakichkolwiek większych zmian z roku na rok w schemacie oklejenia auta sponsorowanego przez producenta napojów energetycznych. Od razu jednak rzuca się w oczy zastąpienie wszystkich białych elementów karoserii czarnymi, co jest w zgodzie ze zmianą wizerunku Toyota Gazoo Racing od zeszłego roku.

Fani poprzedniego projektu wciąż mogą podziwiać go na wyprodukowanych modelach. Warto wspomnieć, że to nie jedyny raz, gdy GR Corolla Rovanpery została oklejona na nowo – auto przyozdobiono w złote barwy w ramach kampanii promocyjnej nowej kolekcji zabawek w japońskim McDonald’s.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.