sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościOdczarować Rzeszów

Odczarować Rzeszów

Po wakacyjnej przerwie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski ponownie nabierają tempa. W nadchodzący weekend zawodnicy i kibice spotkają się na jednym z najbardziej widowiskowych i medialnych rajdów w sezonie. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team kończy przygotowania do rajdu testami na Podkarpaciu.

Treningowym startem w auto24 Rally Estonia, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, załoga Tiger Rally Team kontynuowała program przygotowań do Rajdu Rzeszowskiego, zakończony intensywnym dniem testowym na nowym, nieznanym zawodnikom odcinku testowym.

Doświadczenia wyniesione z estońskiej rundy RME były jednym z etapów budowania formy przed drugą połową sezonu Mistrzostw Polski. Mimo przygody podczas pierwszego etapu rajdu, udało się naprawić Fiestę R5 i Tomasz Kasperczyk zameldował się na mecie w Tartu. Cenne kilometry przejechane po bardzo szybkich, szutrowych  odcinkach w Estonii powinny zaprocentować podczas ważnej dla zespołu drugiej części sezonu.

Tomasz Kasperczyk: W przygotowania do startu w Rzeszowie włożyliśmy wiele pracy i energii. Po ubiegłorocznej edycji Rajdu Rzeszowskiego, która zakończyła się dla mnie spektakularnym rolowaniem, tym razem mam zamiar zameldować się na mecie z przyzwoitym wynikiem. Wiadomo że nieprzewidywalność tego sportu jest wielka, więc motywację do szybkiej jazdy chcę pogodzić z skutecznością której w tym sezonie nieco brakuje. Jest to oczywiście cena jaką płacę za przesiadkę do samochodu R5 i rywalizację z najszybszymi polskimi kierowcami. Tym razem pracowałem też sporo nad koncentracją, która zdaje się być kluczowa dla regularnego osiągania mety. Sporo czasu poświęcam również na przygotowanie fizyczne, szczególnie w kontekście temperatur jakie będą panowały w samochodzie podczas upalnego rajdowego weekendu.

Damian Syty: Zakończyliśmy ostatni etap przygotowań do czwartej rundy RSMP. Dzień testowy na zupełnie nowym dla nas odcinku poświęciliśmy przede wszystkim na testowanie różnych opcji ustawień zawieszenia. Rajd Rzeszowski jest dla nas w tym roku szczególnie ważny – chcemy odczarować zeszłorocznego pecha i pojechać szybko a zarazem rozważnie.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here