piątek, 2 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOdczarować Rzeszów

Odczarować Rzeszów

Po wakacyjnej przerwie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski ponownie nabierają tempa. W nadchodzący weekend zawodnicy i kibice spotkają się na jednym z najbardziej widowiskowych i medialnych rajdów w sezonie. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team kończy przygotowania do rajdu testami na Podkarpaciu.

Treningowym startem w auto24 Rally Estonia, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, załoga Tiger Rally Team kontynuowała program przygotowań do Rajdu Rzeszowskiego, zakończony intensywnym dniem testowym na nowym, nieznanym zawodnikom odcinku testowym.

Doświadczenia wyniesione z estońskiej rundy RME były jednym z etapów budowania formy przed drugą połową sezonu Mistrzostw Polski. Mimo przygody podczas pierwszego etapu rajdu, udało się naprawić Fiestę R5 i Tomasz Kasperczyk zameldował się na mecie w Tartu. Cenne kilometry przejechane po bardzo szybkich, szutrowych  odcinkach w Estonii powinny zaprocentować podczas ważnej dla zespołu drugiej części sezonu.

Tomasz Kasperczyk: W przygotowania do startu w Rzeszowie włożyliśmy wiele pracy i energii. Po ubiegłorocznej edycji Rajdu Rzeszowskiego, która zakończyła się dla mnie spektakularnym rolowaniem, tym razem mam zamiar zameldować się na mecie z przyzwoitym wynikiem. Wiadomo że nieprzewidywalność tego sportu jest wielka, więc motywację do szybkiej jazdy chcę pogodzić z skutecznością której w tym sezonie nieco brakuje. Jest to oczywiście cena jaką płacę za przesiadkę do samochodu R5 i rywalizację z najszybszymi polskimi kierowcami. Tym razem pracowałem też sporo nad koncentracją, która zdaje się być kluczowa dla regularnego osiągania mety. Sporo czasu poświęcam również na przygotowanie fizyczne, szczególnie w kontekście temperatur jakie będą panowały w samochodzie podczas upalnego rajdowego weekendu.

Damian Syty: Zakończyliśmy ostatni etap przygotowań do czwartej rundy RSMP. Dzień testowy na zupełnie nowym dla nas odcinku poświęciliśmy przede wszystkim na testowanie różnych opcji ustawień zawieszenia. Rajd Rzeszowski jest dla nas w tym roku szczególnie ważny – chcemy odczarować zeszłorocznego pecha i pojechać szybko a zarazem rozważnie.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DeTomaso P900 z technologią z F1. Ma 900 KM, kosztuje 3 mln dolarów

DeTomaso P900
DeTomaso to niszowy włoski producent, który wraca do życia. Firma zaprezentowała projekt nowego hipersamochodu o nazwie P900. DeTomaso...

Polacy wrócili z Portugalii. Bez sukcesu w Rotax Grand Finals

Rotax Grand Finals 2022
W miniony weekend polska reprezentacja zakończyła swój udział w 22. edycji Rotax Grand Finals. Liczyliśmy na sukces...

Rajd Barbórka 2022 – załoga M. Markowicz / D. Trzonkowski – nowy silnik Subaru Impreza

Marcin Markowicz Rajd Barborka 2022
Rajd Barbórka 2022! Zbudowanie silnika przed środowymi testami w 24h? Żaden problem! U kogo? U załogi Marcin...

Łukasz Borowski: „Start w Rajdzie Barbórka to spełnienie marzeń”

Borowski
Łukasz Borowski z powodzeniem startował do tej pory w imprezach amatorskich, zdobywając mistrzowskie laury na SuperOesach czy...

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda
Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma...

NAJPOCZYTNIEJSZE