piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiGSMPRoman Baran z kompletem punktów w Korczynie

Roman Baran z kompletem punktów w Korczynie

Roman Baran nie mógł lepiej rozpocząć walki o kolejny tytuł Mistrza Polski. Na inaugurację sezonu, który w tym roku wyjątkowo, odbyła się w Korczynie, sięgnął po podwójne zwycięstwo w Klasie 3b. Triumfator zeszłorocznej rywalizacji w tej stawce, wygrał w miniony weekend wszystkie podjazdy wyścigowe, 3820 metrowej trasy z Korczyny do Czarnorzek.

Łączna przewaga, jaką wypracował w sobotniej i niedzielnej rundzie, to odpowiednio 4,984 oraz 4,659 sekundy. Trzy z czterech podjazdów treningowych, także zapisał na swoje konto.

Dominacja w klasie 3b przełożyła się także na prowadzenie w całej Grupie 3, która punktowana była w trzech pozostałych cyklach, do których w ramach 19. Wyścigu Górskiego Prządki (20-22 maja 2022), zgłoszony był zawodnik z Rzeszowa. Jeszcze w sobotę, stanął na najwyższym stopniu podium w Grupie 3 piątej rundy MMSR Mistrzostw Słowacji. Na niedzielnej ceremonii rozdania, aż czterokrotnie stawał na najwyższym podium. Do zwycięstwa w Klasie 3b w GSMP, dołączając pierwsze miejsca w Grupie 3 w Mistrzostwach Słowacji, w FIA IHC (Międzynarodowy Puchar FIA w Wyścigach Górskich) oraz w FIA CEZ (Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej).

Za dobrymi wynikami w poszczególnych klasyfikacjach, szło też wysokie miejsce w łącznej punktacji wyścigu. Kierowca Mitsubishi Lancera Evo regularnie notował w okolicach 5 i 7 miejsca, niejednokrotnie zostawiając za sobą rywali w mocniejszych konstrukcjach. W sobotę, reprezentant barw L Racing Team był piąty w Mistrzostwach Słowacji i szósty w GSMP. W niedzielę zwiększył dorobek punktowy o piąte miejsce w FIA CEZ, szóste w MMSR, ósme w GSMP oraz dziewiąte w najmocniej obsadzonym FIA IHCC. To ważne otwarcie sezonu i cenny dorobek, przed Wyścigiem Górskim Stronie Śląskie Czarna Góra, zaplanowanym w pierwszy weekend czerwca.

Roman Baran: Podobnie, jak we wrześniu zeszłego roku, teraz z Korczyny też wyjeżdżałem z uśmiechem na twarzy. Wynik cieszy ogromnie, ale sam powrót do samochodu i na trasę, to była ogromna przyjemność. Szybko złapałem dobry rytm i pewność jazdy, a na trudnej trasie w Korczynie, to kluczowe. Nie było lekko, bo rywale w klasie mocno atakowali, a pogoda kilka razy podnosiła ciśnienie, ale daliśmy radę.

Sobotnie treningi przejechaliśmy w deszczu, gdzie w kilku miejscach na drodze zalegało dużo wody, ale warunki dynamicznie się zmieniały. Trasa szybko wyschła, a my mogliśmy zmienić opony na slicki. Tempo rosło z podjazdu na podjazd, ale dzięki temu tłumy kibiców przy trasie, zobaczyły świetne widowisko.    

Samochód spisał się bez zarzutów, więc przed Czarną Górą mamy solidną bazę do analizy i rozwoju. Rozpoczęliśmy dwudziesty pierwszy sezon w GSMP w dobrym stylu. Dziękuje za to całemu zespołowi. Dziękuje sponsorom, partnerom i wszystkim przyjaciołom, z których tak wielu w ten weekend było z nami w Korczynie, by na miejscu dopingować. To było piękne, widzieć przy trasie takie tłumy kibiców.

Gratuluje chłopakom pięknej jazdy i dziękuje za walkę. Już nie mogę się doczekać startu w Czarnej Górze.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE