Rovanperä po pierwszym teście w Porsche: Jest podobny do rajdówki

Dwukrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC Kalle Rovanperä znacząco zdywersyfikował swoje aktywności w sezonie 2024 i poza wybranymi rundami mistrzostw świata weźmie udział w kilku wyścigach samochodowych.

Fin już w zeszłym miesiącu zapowiedział, że weźmie udział przynajmniej w czterech z sześciu rund Porsche Carrera Cup Benelux. Kilka dni temu na torze Zolder odbył pierwszy test w Porsche 911 GT3 Cup (992) wraz z zespołem RedAnt Racing, z którym będzie rywalizować w cyklu wyścigów płaskich.

Rovanperä udokumentował swoje pierwsze doświadczenia z samochodem wyścigowym w materiale wideo na swoim kanale YouTube. Nie zabrakło w nim porównania pucharowego Porsche do samochodów rajdowych, w których spędził większość swojej kariery.

„Jest całkiem podobny do rajdówki. Hamowanie jest dość szczególne, bo nie ma w ogóle ABS-u, a przód samochodu jest dość lekki. Najważniejsze dla mnie, to nauczyć się hamować tym samochodem i być wystarczająco delikatnym hamując wchodząc w zakręty” – powiedział Rovanperä.

Pucharowe Porsche to nie jedyny samochód wyścigowy, którym Rovanperä będzie ścigać się w tym roku. Potwierdzono już start Fina w 24-godzinnym wyścigu na torze Fuji, gdzie zasiądzie za kierownicą Toyoty GR86 CNF Concept fabrycznego zespołu Toyoty ROOKIE Racing. W tym samym wyścigu wystartują też jego przełożeni – szef zespołu WRC Jari-Matti Latvala i prezes koncernu Toyoty Akio Toyoda.

O ile Rovanperä nie kryje się ze swoimi wyścigowymi zamiarami, jego program startów w WRC pozostaje tajemnicą. Aktualny mistrz świata wystartował jak dotąd w Rajdzie Szwecji i wiadomo jedynie, że pojawi się podczas najbliższej rundy w Kenii.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.