piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaSimracingRozpoczyna się Road to Porsche esports sprint challenge Poland 2022

Rozpoczyna się Road to Porsche esports sprint challenge Poland 2022

Dwudziestu czterech simracerów zawalczy podczas czterech rund o jedenaście miejsc w tegorocznej edycji Porsche Eports Sprint Challenge Poland, Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja w barażach rozpocznie się już 2 czerwca na belgijskim torze Zolder.

W tym roku Mistrzostwa Polski Digital Motorsport, rozgrywane w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, mają zupełnie nowy format jeżeli chodzi o kwalifikacje uczestników. Wszystko rozpoczęło się od Pucharu Polski Digital Motorsport, który odbył się po raz pierwszy w tym sezonie na przełomie kwietnia i maj. Najlepszy w tym cyklu Kamil Grabowski ma już zapewnione miejsce w Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Jego trzynastu rywali będzie musiało stawić czoła jedenastu zawodników ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Digital Motorsport, którzy zechcą raz jeszcze wziąć udział w najważniejszych simracingowych zawodach w naszym kraju.

Baraże, czyli Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, to także nowość. W poprzednich dwóch edycjach udział w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport mógł wziąć każdy, kto przeszedł proces prekwalifikacji. Tym razem zawodnicy z pierwszych dwunastu pozycji ubiegłorocznych zawodów mieli zapewnione miejsce w stawce. Większość simracerów skorzystała z tego przywileju, a jednym z nich jest dwukrotny mistrz Polski w digital motorsporcie Dominik Blajer.

W Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland uczestnicy przejadą cztery rundy za kierownicami pucharowych Porsche 911 GT3 Cup. Te same auta będą w użyciu podczas Porsche Esports Sprint Challenge Poland, czyli Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja rozpocznie się drugiego czerwca na belgijskim torze Zolder. Następnie simracerzy będą się ścigać na torach Oulton Park, Daytona International Speedway (Road Course) oraz Watkins Glen. Transmisje będzie można oglądać w czerwcowe czwartki o godz. 21:30 na facebookowym profilu partnera medialnego MPDM – ELEVEN SPORTS. Do partnerów medialnych dołącza również serwis autoświat.pl, który będzie relacjonował zawody.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE