poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSłobodzian na podium w generalce Sopotu

Słobodzian na podium w generalce Sopotu

Po raz drugi w swojej karierze młody krakowianin Marcin Slobodzian stanął na podium klasyfikacji generalnej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas rozgrywanego w miniony weekend 17Gand Prix Sopot-Gdynia, Marcin uplasował się w sobotnich zawodach na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, a w niedzielę po fenomenalnej jeździe stanął na trzecim miejscu w generalce 8 rundy GSMP Sopot 2014.

Start w Sopocie poprzedziły testy, jakich Marcin dokonał na swoim domowym obiekcie. Dobrze przygotowany zarówno fizycznie jak i sprzętowo, młody zawodnik mógł stanąć do rywalizacji w gronie 49 zawodników jacy zgłosili się do nadmorskich rund.

Już od pierwszych podjazdów treningowych sobotniej odsłony Grand Prix, Słobodzian był bardzo wysoko wygrywając dwukrotnie podczas weekendu grupę N oraz klasę N+2000.

To drugi najlepszy występ Marcina Słobodziana od zawodów w Limanowej, gdzie Marcin po raz pierwszy w karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej rund GSMP.

Marcin Słobodzian: Emocje już opadły a było ich co niemiara. W sobotę już od rana miałem małe problemy z autem, a do tego pogoda nam nie sprzyjała. Rozpocząłem też festiwal dzwonów na zakręcie nr 5. Warunki jakie panowały na trasie były bardzo trudne. Pomimo tego udało się wygrać grupę N i być na 5 mijscu w generalce. W niedzielę na suchym poszło już tak jak sobie to zaplanowałem. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tuż za Rafałem Grzesińskim i Waldkiem Kluzą to wspaniałe osiągniecie. Weekend zaliczam do bardzo udanych. W rocznej klasyfikacji wskoczyłem na 4 miejsce i jest szansa walki. Wiem, że N grupowym autem na szybszych trasach przegram, ale to dobra pozycja wyjściowa na druga połowę sezonu. Dziękuję bardzo ekipie Witek Motorsport za świetne przygotowanie samochodu, całemu zespołowi za wyjątkową atmosferę wyścigową. Klimat jaki panował w Sopocie to było coś. Szkoda, z tak mało zawodników pojawiło się na starcie. Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy zmoknęli w sobotę, mam nadzieję, że niedziela zrekompensowała wszystkim  trudy sobotnich zawodów. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie startów w GSMP: firmie Rodax, UNI-MATIC, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Sardynii uratowany. Zostanie w kalendarzu WRC do 2025 roku

Rajd Sardynii 2022
Rajd Sardynii pozostanie w kalendarzu WRC do 2025 roku. Organizatorzy porozumieli się z promotorem w kwestii przedłużenia...

Ross Brawn czy Frederic Vasseur? Kto wzniesie Ferrari na szczyt?

Ross Brawn w Ferrari
Ross Brawn czy Frederic Vassseur? Karuzela nazwisk na nowego szefa Ferrari właśnie ruszyła. Mattia Binotto nadal trwa...

7 Rajd Wikinga 2022 Action & Show by RRV

7 Rajd Wikinga w oku kamery od RościszówRallyVideo.

Elektroniczne lusterka trafią w końcu do F1?

F1 to największe pole doświadczalne w całym, motorsportowym świecie. Nic więc dziwnego, że prawie codziennie pojawiają się...

7. Rajd Wikinga 2022 Action wideo

Kolejna filmowa porcja akcji z trasy 7 Rajdu Wikinga 2022.

NAJPOCZYTNIEJSZE