czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościSłobodzian na podium w generalce Sopotu

Słobodzian na podium w generalce Sopotu

Po raz drugi w swojej karierze młody krakowianin Marcin Slobodzian stanął na podium klasyfikacji generalnej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas rozgrywanego w miniony weekend 17Gand Prix Sopot-Gdynia, Marcin uplasował się w sobotnich zawodach na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, a w niedzielę po fenomenalnej jeździe stanął na trzecim miejscu w generalce 8 rundy GSMP Sopot 2014.

Start w Sopocie poprzedziły testy, jakich Marcin dokonał na swoim domowym obiekcie. Dobrze przygotowany zarówno fizycznie jak i sprzętowo, młody zawodnik mógł stanąć do rywalizacji w gronie 49 zawodników jacy zgłosili się do nadmorskich rund.

Już od pierwszych podjazdów treningowych sobotniej odsłony Grand Prix, Słobodzian był bardzo wysoko wygrywając dwukrotnie podczas weekendu grupę N oraz klasę N+2000.

To drugi najlepszy występ Marcina Słobodziana od zawodów w Limanowej, gdzie Marcin po raz pierwszy w karierze stanął na podium klasyfikacji generalnej rund GSMP.

Marcin Słobodzian: Emocje już opadły a było ich co niemiara. W sobotę już od rana miałem małe problemy z autem, a do tego pogoda nam nie sprzyjała. Rozpocząłem też festiwal dzwonów na zakręcie nr 5. Warunki jakie panowały na trasie były bardzo trudne. Pomimo tego udało się wygrać grupę N i być na 5 mijscu w generalce. W niedzielę na suchym poszło już tak jak sobie to zaplanowałem. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tuż za Rafałem Grzesińskim i Waldkiem Kluzą to wspaniałe osiągniecie. Weekend zaliczam do bardzo udanych. W rocznej klasyfikacji wskoczyłem na 4 miejsce i jest szansa walki. Wiem, że N grupowym autem na szybszych trasach przegram, ale to dobra pozycja wyjściowa na druga połowę sezonu. Dziękuję bardzo ekipie Witek Motorsport za świetne przygotowanie samochodu, całemu zespołowi za wyjątkową atmosferę wyścigową. Klimat jaki panował w Sopocie to było coś. Szkoda, z tak mało zawodników pojawiło się na starcie. Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy zmoknęli w sobotę, mam nadzieję, że niedziela zrekompensowała wszystkim  trudy sobotnich zawodów. Dziękuję moim sponsorom za wsparcie startów w GSMP: firmie Rodax, UNI-MATIC, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE