środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSobiesław Zasada wrócił do domu – wideo

Sobiesław Zasada wrócił do domu – wideo

Sobiesław Zasada powrócił do Polski po niesamowitym występie na tegorocznym Rajdzie Safari. Legenda motorsportu na gorąco udzieliła wywiadu Radiu Kraków.

Jedenastokrotny mistrz Polski po raz kolejny przeszedł do historii. Przecinając linię startu w Kenii oficjalnie stał się najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystartował w rundzie rajdowych mistrzostw WRC. Dotychczasowym liderem był Norweg, Leif Vold-Johansen. Swój rekord osiągnął w wieku 82 lat. Zasada ruszył na afrykańskie szutry mając 9 lat więcej. I choć ta historia nadaje się na doskonały film, finał ma słodko-gorzki smak.

fot. zasadaauto.pl

Sobiesław Zasada – o krok od triumfu

Mimo swojego wieku, Sobiesław Zasada udowodnił, że numer PESEL służy tylko do identyfikacji, a jego dwie pierwsze cyfry nie muszą oznaczać ograniczeń i murów nie do przebicia. Nasz mistrz w swoim dziesiątym starcie w Rajdzie Safari radził sobie znakomicie. Gdy już szykowaliśmy szampany, aby świętować największy sukces – upragnione przez Zasadę ukończenie imprezy, wydarzył się prawdziwy dramat.

Na ostatnim odcinku specjalnym Ford Fiesta Rally3 zakopał się w koleinach pozostawionych przez samochody WRC. W polską załogę uderzyła też inna ekipa i ostatecznie Pan Sobiesław wycofał się z rywalizacji… na niecałe trzy kilometry przed metą. Zwycięzcą całej imprezy został aktualny obrońca tytułu, Sebastian Ogier.

O starcie, swoich odczuciach i emocjach towarzyszących zmaganiom w Kenii Zasada opowiedział redaktorom Radia Kraków. Wywiad odbył się na gorąco, jeszcze na lotnisku, chwilę po przylocie naszej legendy do ojczyzny.

fot. Sobiesław Zasada Automotive – oficjalny profil Facebook

Zapraszamy również do lektury naszego felietonu podsumowującego start Pana Sobiesława na morderczych szutrach Rajdu Safari. Nie zabrakło nawiązań do historii, opisu teraźniejszości i przede wszystkim… życzeń i nadziei na przyszłość.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE