sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSobiesław Zasada wrócił do domu

Sobiesław Zasada wrócił do domu

Sobiesław Zasada powrócił do Polski po niesamowitym występie na tegorocznym Rajdzie Safari. Legenda motorsportu na gorąco udzieliła wywiadu Radiu Kraków.

Jedenastokrotny mistrz Polski po raz kolejny przeszedł do historii. Przecinając linię startu w Kenii oficjalnie stał się najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystartował w rundzie rajdowych mistrzostw WRC. Dotychczasowym liderem był Norweg, Leif Vold-Johansen. Swój rekord osiągnął w wieku 82 lat. Zasada ruszył na afrykańskie szutry mając 9 lat więcej. I choć ta historia nadaje się na doskonały film, finał ma słodko-gorzki smak.

fot. zasadaauto.pl

Sobiesław Zasada – o krok od triumfu

Mimo swojego wieku, Sobiesław Zasada udowodnił, że numer PESEL służy tylko do identyfikacji, a jego dwie pierwsze cyfry nie muszą oznaczać ograniczeń i murów nie do przebicia. Nasz mistrz w swoim dziesiątym starcie w Rajdzie Safari radził sobie znakomicie. Gdy już szykowaliśmy szampany, aby świętować największy sukces – upragnione przez Zasadę ukończenie imprezy, wydarzył się prawdziwy dramat.

Na ostatnim odcinku specjalnym Ford Fiesta Rally3 zakopał się w koleinach pozostawionych przez samochody WRC. W polską załogę uderzyła też inna ekipa i ostatecznie Pan Sobiesław wycofał się z rywalizacji… na niecałe trzy kilometry przed metą. Zwycięzcą całej imprezy został aktualny obrońca tytułu, Sebastian Ogier.

O starcie, swoich odczuciach i emocjach towarzyszących zmaganiom w Kenii Zasada opowiedział redaktorom Radia Kraków. Wywiad odbył się na gorąco, jeszcze na lotnisku, chwilę po przylocie naszej legendy do ojczyzny.

fot. Sobiesław Zasada Automotive – oficjalny profil Facebook

Zapraszamy również do lektury naszego felietonu podsumowującego start Pana Sobiesława na morderczych szutrach Rajdu Safari. Nie zabrakło nawiązań do historii, opisu teraźniejszości i przede wszystkim… życzeń i nadziei na przyszłość.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Vertappen bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do Grand Prix Australii

Max Verstappen potwierdził swoją wysoką dyspozycję na torze Albert Park i bez większych problemów zdobył pole position...

Verstappen najszybszy w trzecim treningu na Albert Park

Max Verstappen potwierdził aspiracje do wywalczenia pole position do Grand Prix Australii uzyskując najlepszy czas trzeciego treningu....

Sebastien Loeb prowadzi w 57. Rajd Azorów

Utytułowany Francuz ma udany debiut za kierownicą Skody Fabii. Loeb prowadzi w Rajdzie Azorów. Sebastien Loeb prowadzi w...

Wspominamy wyjątkowy sezon 2020 w rallycrossie

To był skrócony pandemiczny sezon w Mistrzostwach Polski Rallycross. Ale działo się wyjątkowo dużo. W pamięci zapadnie...

Szersze pola startowe i precyzyjniejsze przepisy po zamieszaniu z karą Alonso w Dżudzie

Zgodnie z zapowiedzią FIA wprowadziła nowe wytyczne, które mają pomóc kierowcom podczas ustawieniu się na starcie do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here