sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościSubaru Impreza 22B skonfiskowana przez rząd. Trafiła na aukcję

Subaru Impreza 22B skonfiskowana przez rząd. Trafiła na aukcję

Subaru Impreza WRX STI w wyjątkowo rzadkiej wersji 22B to prawdziwy rarytas. Na aukcję trafił egzemplarz o bardzo wyjątkowej historii. Został bowiem skonfiskowany przez australijski rząd za przestępstwa.

Subaru zbudowało niewiele ponad 400 sztuk tego specjalnego modelu. Według informacji pozyskanych przez zagraniczne źródła – ten konkretny egzemplarz ma wybity numer 132. Do sprzedaży nie trafił jednak z rąk prywatnego kolekcjonera, tylko za pośrednictwem „organu zarządzającego aktywami płynnymi” w imieniu rządu federalnego Australii.

Subaru Impreza WRX STi 22B
Subaru Impreza WRX STi 22B

Samochód został skonfiskowany na podstawie przepisów dotyczących „dochodów z przestępstwa”. Nie wiadomo dokładnie, o jakie przestępstwa chodzi, ale trafił w rządowe ręce z zestawem innych egzotycznych pojazdów w połowie 2017 roku.

Zobacz: Nowe Subaru WRX w wersji 22B! Czy jest szansa na ten model?

W ogłoszeniu nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat jego wcześniejszej historii. Nie jest znany jego przebieg. To jednak nie zniechęciło potencjalnych nabywców do wzięcia udziału w licytacji. Kilka dni po uruchomieniu aukcji online cena samochodu przekroczyła 116 tys. dolarów. Warto zaznaczyć, że do końca licytacji pozostały jeszcze trzy tygodnie.

Subaru Impreza WRX STi 22B
Subaru Impreza WRX STi 22B

Specjalna wersja imprezy oznaczona kodem 22B (liczba 555 w systemie szesnastkowym) powstała, żeby uczcić 40. urodziny marki spod znaku plejad. Produkcja przeznaczona na Japonię liczyła 400 egzemplarzy. Oprócz tego na rynek brytyjski trafiło 16 egzemplarzy, a także 5 sztuk do Australii.

Przeczytaj koniecznie: Koniec Subaru WRX STi. Co z następcą?

Nieoficjalnie mówi się o kilku egzemplarzach przedprodukcyjnych. Wszystkie samochody miały kierownicę po prawej stronie. Ten egzemplarz trafił na Antypody z Japonii, gdzie został po raz pierwszy zarejestrowany w 2008 roku.

Subaru Impreza WRX STi 22B
Subaru Impreza WRX STi 22B

Pod maską pracuje czterocylindrowy bokser o pojemności 2,2 litra. Maksymalna moc to 280 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 363 Nm. Cała moc jest przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here