Suzuki Jimny przebrane za kultowe rajdówki

287

Suzuki Jimny to samochód, który zdecydowanie nie kojarzy się ze sportem, jednak wielu dostrzega w nim pewien urok. Japoński warsztat DAMD postanowił go wyeksponować, budując nowe zestawy karoserii, wzorowane na Renault 5 Turbo i Lancii Delcie Integrale.

Oba pakiety stylistyczne zostaną zaprezentowane na salonie samochodowym w Tokio, który rozpoczyna się 12 stycznia. „Mała piątka” i „mała delta” dzielą wiele elementów, jak poszerzone nadkola czy sportowe felgi OZ, lecz wyróżniają się atrapą chłodnicy oraz spojlerem.

Wersja wzorowana na Renault jest wyposażona w prostokątne światła i niski podłużny grill, a także niemal płasko nachylone tylne skrzydło. Ciekawym akcentem jest napis „non turbo” na drzwiach.

Wzorując się na Lancii, warsztat zastosował podzielone okrągłe światła oraz charakterystyczną przedzieloną na pół maskownicę. Tylne skrzydło jest większe i nachylone pod agresywnym kątem, a przez całą długość samochodu przebiega sportowy pasek.

DAMD praktycznie specjalizuje się w pakietach stylistycznych do Suzuki Jimny. W poprzednich latach warsztat zaprezentował stylizacje chociażby na Mercedesa klasy G czy Forda Bronco. Jak firma pisze na swojej stronie internetowej, tworzy swoje projekty, aby „przywołać z powrotem dni, w których czuliście miłość”.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.