czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEToyota Carina '95 E GTi Liftback odbudowana od podstaw – Gadanie kontrolne

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback odbudowana od podstaw – Gadanie kontrolne

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback – nie brzmi jak coś co warto rozebrać do ostatniej śrubki i zbudować jak fabryka przykazała, prawda? Chyba nawet mimo „GTi” w nazwie nie rodzi Wam się przed oczami obraz tego auta, o którym śniliście po nocach… Wiecie w ogóle jak wygląda Toyota Carina? Taki Avensis no nie?

Ja wiem jak ta Toyota wygląda i uważam, że omawiany wóz wart jest zainteresowania. Znów trafiasz na moje #gadaniekontrolne i widzisz w nim… Dziwny temat. Ponownie nie będę pisał długo, a jedynie zajawię Ci dlaczego wspominam o tym konkretnie aucie i odeślę w najwłaściwsze miejsce, czyli tam gdzie opisywany jest cały proces jego renowacji.

Najważniejsze to właściciel, bo bez niego Carina nie dostała by takiej dawki przeszczepów, liftingów i transfuzji. Podobnie jak w poprzednim Gadaniu kontrolnym tekst może być uznany za formę reklamy, ale sponsorowany nie jest, więc pominę nazwisko.

…chociaż dając link do strony sprawiam, że Sherlockiem być nie musisz.;)

Konrad – poznałem go aż boję się powiedzieć ile, ale użyjmy bezpiecznego określenia „kilka” lat temu na Torze Kielce. Wtedy w genialnej Toyocie Celica, potem w Corolli z napędem na cztery koła, ale podobnie jak silnik, pochodzącym z modelu innej marki. Słowo „proto” może coś Wam podpowie. Konrad ma bardzo dużo wspólnego z Toyotami na tle biznesowym, ale przy okazji robi coś, co sprawia, że nawet nie pytałem go o zdanie, tylko postanowiłem dać to Wam tu i teraz!

Ten człowiek gromadzi i doprowadza do godnego pozazdroszczenia stanu Toyoty. Wiadomo, że AE86, wiadomo, że Supra. Ta nowa i „ta z szybkich i wściekłych co Brian jeździł”. To takie niedostępne dla zwykłego śmiertelnika, ale oczywiste JDMowe ikony. Toyota Corolla T-Sport TTE Compressor z 2005? Toyota Yaris TS Turbo z 2003? Jedna z 400 wyprodukowanych sztuk! Gość ma gust, ma zajawę, ale przede wszystkim jest konsekwentny! Powiększa kolekcję Toyot, która już dziś mogłaby być galerią, a za kilka lat wręcz muzeum tej japońskiej marki! Mógłbym tu jeszcze dalej się porozpływać, używając w co trzecim zdaniu tego oklepanego zwrotu „z kraju kwitnącej wiśni…”, ale po co?

W marcu 2022 na gr-four.pl pojawił się tekst, który zaczęło zdanie „Trudno w to uwierzyć, ale minął już prawie rok od czasu gdy kupiłem Carinę E GT-i w Liftback’u”. 27 września 2022 krótkiego newsa rozpoczęły słowa „Renowacja Cariny E GTi dobiega prawie do końca”.

Po co o tym piszę? Żebyście sprawdzili gr-four.pl, weszli w dział aktualności i prześledzili jak w Polsce rodzi się doskonała kolekcja najlepszych Toyot!

Proszę zrobić sobie kawę, kakao, czy innego drinka, klikać i chłonąć Toyoty:

GR-FOUR.PL

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

NAJPOCZYTNIEJSZE