wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEWRC: Evans poza drogą, potężna kraksa Walijczyka

WRC: Evans poza drogą, potężna kraksa Walijczyka

Elfyn Evans przeżywał dziś prawdziwe piekło na szutrowych oesach w Portugalii. Ze względu na swoją pozycję w tabeli WRC Walijczyk zmuszony był „oczyszczać” trasę, co generowało ogromną stratę do czołówki… Niestety, reprezentant stajni Gazoo Racing WRT nie wytrzymał presji, rozbijając swojego GR Yarisa Rally1 na przedostatniej próbie piątkowego etapu. Wydaje się, że to koniec gry – maszyna jest bowiem poważnie uszkodzona. Na szczęście Evans i Martin są cali i zdrowi…

Jeśli możemy mówić o motorsportowym odpowiedniku… Drogi Krzyżowej, to Elfyn Evans i Scott Martin zaliczyli dziś praktycznie wszystkie jej stacje. Duet Toyota Gazoo Racing WRT cierpiał już od pierwszej próby sportowej. Z racji faktu, iż pozycja wiceliderów „generalki” WRC zmuszała ich do „odkurzania” trasy, zwycięzcy Rajdu Chorwacji nie potrafili nawiązać walki z rozpędzonymi oponentami. Po porannej pętli tracili blisko dwadzieścia sekund, zaś po sześciu sprawdzianach podwoili tę różnicę. Kiedy wydawało się, że ta męczarnia powoli dobiega końca, doszło do ostatecznej klęski. Walijczyk wypadł z trasy blisko czternastego kilometra OS „Mortagua”, demolując swoją rajdówkę. Realizator długo nie informował nas ani o przyczynach kraksy, ani o stanie zdrowia kierowcy oraz pilota. Ostatecznie skończyło się na strachu. Szanse na powrót do walki w systemie „super rally” są jednak… minimalne.

Jeszcze jeden oes…

Liderem 56. Vodafone Rajdu Portugalii jest Kalle Rovanpera. Urzędujący Mistrz Świata ma niecałe piętnaście sekund przewagi nad Danielem Sordo. Trzeci jest Esapekka Lappi, który traci do swojego rodaka około pół minuty. Finałowa próba dzisiejszego etapu zapewni nam emocje, bowiem Loubet i Neuville mają raptem kilka dziesiątych sekundy straty do podium. W „polskiej” klasie WRC2 Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk piastują dziewiątą pozycję. Najlepiej radzi sobie Oliver Solberg. Wyłącznie katastrofa może odebrać mu triumf – Szwed wyprzedza Gusa Greensmitha o ponad pięćdziesiąt sekund, zaś Rossela o przeszło minutę.

Korzystając z okazji, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Po raz pierwszy w historii batalia na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2023 – na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowanie każdego z etapów, czy wywiady z zawodnikami. Po wszystkie szczegóły zapraszamy na motowizja.pl.

Klasyfikację generalną 56. Vodafone Rally de Portugal znajdziecie na oficjalnej stronie WRC. Po najgorętsze wiadomości z rodzimych i światowych oesów zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Podwójny pożar BMW Bartosza Ostałowskiego na DMP w Poznaniu

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań była niezwykle pechowa dla Bartosza Ostałowskiego. Jego BMW aż...

F1, WRC, RSMP w telewizji publicznej? Kibicu, wypełnij formularz KRRiT

KRRiT
Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata, a może RSMP lub WSMP w... publicznej telewizji, całkowicie za darmo? Taki...

Harmonogram WSMP 9 i 10 – Tor Poznań

WSMP
Sezon ma się ku końcowi także w WSMP. Po wizycie na Słowacji Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają...

SuperOES IX Runda – Tor Kielce – action wideo

Kompilacja wszystkich najciekawszych przejazdów IX rundy SuperOesu na torze Kielce. Na tej rundzie kierowcy jechali w najbardziej...

68. Rajd Wisły – Harmonogram imprezy

Rajd Wisły
To jest już koniec - kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powoli dobiega końca. Została nam tylko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here