poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEDakarowy "Dream Team" Audi

Dakarowy „Dream Team” Audi

Audi Sport ogłosiło skład swojego dakarowego „Dream Teamu” – elektryczne Audi na Dakarze 2022 poprowadzą Stephane Peterhansel, Carlos Sainz i Mattias Ekstrom. 

Spekulacje dotyczące dakarowego składu teamu Audi potwierdziły się – w Dakarze 2022 elektrykami tej marki wystartują trzy duety: Carlos Sainz z Lucasem Cruzem, Stephane Peterhansel z Edouardem Boulangerem i Mattias Ekstrom z Emilem Bergkvistem. Premiera dakarówki Audi zaplanowana jest na lipiec podczas Festiwalu Goodwood.

Ekstrom przez prawie całą swoją karierę zawodową w motorsporcie był związany z Audi, zaś Petehansel, 14-krotny zwycięzca Dakaru, oraz 3-krotny triumfator tego supermaratonu Sainz wywodzą się z zespołu X-raid, którego szef, Sven Quandt, współpracuje z Audi przy projekcie elektrycznej dakarówki.

Trio będzie odpowiedzialne za opracowanie i przetestowanie prototypu elektrycznego 4×4, który Audi projektuje od ponad roku we współpracy z Q Motorsport, na czele z szefem X-raid Svenem Quandtem.

Samochód napędzany jest energią elektryczną, ale akumulator jest ładowany przez silnik spalinowy wywodzący się z nieistniejącego już programu Audi DTM.

Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH:

Stephane jest najbardziej utytułowanym dakarowym kierowcą wszechczasów. Carlos jest wielokrotnym zwycięzcą Dakaru i mistrzem świata w rajdach. Wraz z Mattiasem świętowaliśmy już w przeszłości wiele sukcesów Audi. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych kierowców na świecie. Oprócz dużej szybkości, wszyscy oni wnoszą do naszego zespołu ogromną wiedzę i motywację. To samo dotyczy ich pilotów, którzy odgrywają coraz ważniejszą rolę w Rajdzie Dakar”.

Pilotem Carlosa Sainza będzie jego zaufany, wieloletni towarzysz Lucas Cruz. Stephane Peterhansel stawia na Edouarda Boulangera, z którym współpracuje od zeszłego roku i z którym również wygrał Dakar 2022. Mattiasowi Ekstromowi partnerować będzie natomiast Emil Bergkvist, wraz z którym zadebiutował na pokładzie x-raidowego MINI JCW Buggy podczas niedawnego Rajdu Andaluzji.

Audi planuje zadebiutować swoim samochodem na Festiwalu Goodwood, który odbędzie się w dniach 8-11 lipca. Premiera poprzedzi intensywny program testów, które Audi przeprowadzi latem. W styczniu elektryczna rajdówka zadebiutuje w Rajdzie Dakar, gdzie Audi ma apetyt na to, by być pierwszym zespołem, który wygra Dakar właśnie w kategorii aut elektrycznych.

AM

Fot. Audi Sport

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE