Ostatnie sztuki Toyoty GR86 dostępne w Czechach

213
GR86
fot. toyota.cz

Nie zdążyłeś z odpowiednim prezentem pod choinkę? Cóż, nic straconego! Jeśli marzyłeś o Toyocie GR86, pędź do… Czech! Nasi sąsiedzi mają jeszcze na stanie kilkanaście egzemplarzy!

Fani wyczynowych konstrukcji Toyoty przechodzą ostatnio istne katusze. Model GR86 od dawna nie jest dostępny w konfiguratorze, a każdy „rzut” GR Yarisów rozchodzi się jak świeże bułeczki, co przyciąga spekulantów i motoryzacyjnych „inwestorów”. Co prawda ostatnio poinformowano, iż nad Wisłę trafi kolejny kontyngent jadowitych Yarisów (59 egzemplarzy), ale importerzy milczeli na temat GR86. Okazuje się, iż kilkanaście sztuk sportowego coupe znajdziemy… w ojczyźnie piwa, smażonego sera oraz knedliczków.

Zgodnie z komunikatem na oficjalnej stronie Toyoty w Czechach, w sprzedaży dostępnych jest kilkanaście sztuk. Według nieoficjalnych doniesień – zostało zaledwie… trzynaście aut. Cóż, kto pierwszy, ten lepszy. Jesteśmy jednak przekonani, że chętnych nie zabraknie!

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Jak wygląda oficjalny, czeski cennik? Za wersję Dynamic zapłacimy 95 0000 lub 1 000 000 koron, w zależności od tego czy wybierzemy manual, czy automat. Wersja Executive to już 1 020 000 oraz 1 070 000 koron. Porównanie wersji i cennik znajdziecie na czeskiej stronie internetowej japońskiej marki. Planujecie zatem wycieczkę po swój… świąteczny prezent?

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.