Polak na podium w Cremonie w kartingowej WSK

Polak na podium w Cremonie

W Cremonie we Włoszech zakończyła się druga runda tegorocznego cyklu WSK Super Master Series. Swoje pierwsze podium w tej prestiżowej serii zdobył Błażej Kostrzewa.

Młodziutki Polak, reprezentujący włoski team Babyrace zajął drugą pozycję w finale kategorii Mini U10, ustępując jedynie zawodnikowi ze Stanów Zjednoczonych Lucasowi Palasio jadącemu w barwach fabrycznego team Kart Republic. Błażej jako jedyny Polak wystartował w wyścigu finałowym tej kategorii. Drugi z Polaków Jan Gardzielik (Energy) uplasował się na 43. pozycji po prefinałach, a Jan Sędek zajął 37. miejsce – pierwsze nie kwalifikujące do finału.
Błażej Kostrzewa notował następujące pozycje: czasówka P10, ranking po heatach P12, prefinał P2, finał P2.

W finale kategorii Mini Gr.3 zobaczyliśmy trzech polskich przedstawicieli. Niestety, dwaj nie ukończyli rywalizacji. Leo Górski (Tony Kart) został sklasyfikowany na 29. pozycji (DNF 3laps), Antoni Ociepa (Novalux) 34. pozycja (DNF 9laps). Z kolei Norbert Plaszewski (CMT) zajął ostatnią pozycję w finale z zawodników, którzy ukończyli P27.

W kategorii OKN Junior wystartowała czwórka Polaków i wszyscy zameldowali się w wyścigu finałowym. Trio kierowców MG Racing zanotowało kolejno P17, P20 i P25 czyli Ksawery Dudkowski, Oskar Gałan i Kacper Rajpold, który nie ukończył rywalizacji. Drugim Polakiem, który nie osiągnął mety był Wiktor Stalmach (CMT), który został sklasyfikowany na 31. miejscu.

Wśród kierowców OK Junior, OK i KZ2 Polaków zabrakło w wyścigach finałowych.