wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiLeclerc pokazuje jak nie zdobyć tytułu. Były kierowca F1 krytykuje

Leclerc pokazuje jak nie zdobyć tytułu. Były kierowca F1 krytykuje

Emerytowany kierowca F1 Jacques Villeneuve uważa, że Charles Leclerc pokazuje w idealny sposób, jak nie zdobyć mistrzostwa w tym sezonie.

Charles Leclerc prowadził przez większość Grand Prix Francji, ale popełnił błąd na jednej trzeciej dystansu wyścigu i wypadł z rywalizacji. Po kolejnym zwycięstwie Maxa Verstappena, strata kierowcy z Monako wrosła już do 63 punktów.

Zobacz: Ferrari celuje w dublet na Hungaroringu

To już kolejny błąd młodego kierowcy w tym sezonie. Pierwsza wpadka przytrafiła się podczas wyścigu na torze Imola. Dzięki pogoni w końcówce wyścigu udało mu się pokonać metę na szóstej pozycji. W dużym stopniu straty Leclerca są powodowane przez awarie i pomyłki strategiczne w ekipie Scuderii.

Na temat młodego kierowcy postanowił się wypowiedzieć Jacques Villeneuve. Na łamach holenderskiego portalu poświęconego Formule 1 potwierdził, że wyścig był dobry, ale jego zdaniem mógł być lepszy. Jego zdaniem Leclerc i Verstappen mieli takie samo tempo, ale ten pierwszy popełnił kolejny błąd. Villeneuve uważa, że Leclerc nie zasługuje na mistrzostwo, jeśli będzie popełniać błędy.

Przeczytaj: Mieszane nastroje w Ferrari po Grand Prix Austrii

Porównał Monakijczyka do Holendra, któremu nie przytrafiają się takie wpadki. Dodał też, że kiedy Leclerc go pokona, to dojeżdża do mety na drugiej pozycji. Dlatego ta ogromna różnica punktowa nie zmniejszy się zbyt szybko. Zdaniem kanadyjskiego kierowcy w tegorocznych mistrzostwach występują dwa mniej więcej równe samochody, ale jeden z kierowców ma dużą przewagę.

„To przykład, jak nie wygrywa się tytułu”

– podsumował swoją wypowiedź Jacques Villeneuve. Do wakacyjnej przerwy w F1 pozostał jeszcze jeden wyścig. W nadchodzący weekend wystartuje Grand Prix Węgier. Pierwszy trening, w którym zobaczymy m.in. Roberta Kubicę ruszy w piątek o godzinie 14.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE