Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pokazali nowe barwy Skody Fabii Rally2 Evo, którą będą walczyć o tytuł Mistrza Świata WRC 2. Załoga Lotos Rally Team wraca na trasy światowego czempionatu za niecałe dwa tygodnie!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, zawodnicy LOTOS Rally Team powracają do walki na najbardziej wymagających odcinkach globu. Wicemistrz świata i wielokrotny mistrz Europy przystępuje do rywalizacji w kategorii WRC 2. W tym roku będzie to połączenie zespołów fabrycznych oraz prywatnych, takich jak ten z Ustronia. Dla Polaka oznacza to najprawdopodobniej największe wyzwanie w karierze, do którego przystępuje zmotywowany, przygotowany i niesiony wsparciem swoich kibiców.

Zobacz koniecznie: Nikita Mazepin ma problemy. Służby zajęły majątek jego ojca.

fot. kajto.pl

Koniec oczekiwania! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wyjeżdżają na trasy WRC w Škodzie Fabii Rally2 Evo obsługiwanej przez zespół RaceSeven. W zeszłym sezonie Polacy wywalczyli tytuł wicemistrzowski, będąc w boju o koronę mistrzowską do ostatnich metrów Rajdu Monza, wygrywając wcześniej trzy rajdy, sześciokrotnie stając na podium. To doświadczenie zmotywowało zespół do jeszcze większego wysiłku, by również i w tym roku, przy rekordowo silnej konkurencji, móc liczyć się w walce o punktowane miejsca na mecie.

Zobacz też: Taktyczne punkty z Poznania – 1 runda Rallycross

fot. kajto.pl

Tegoroczną kampanię Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną od asfaltowego Rajdu Chorwacji. Przed rokiem to właśnie Kajto odniósł tu zwycięstwo. W ramach przygotowań do tegorocznej edycji Polak wystartował w pierwszej rundzie mistrzostw Chorwacji. Na śliskich asfaltach wygrał większość odcinków specjalnych, ale najważniejsze jest to, że mógł przetestować ustawienia swojego auta przed pierwszą dla niego rundą WRC 2022.

Zobacz też: Plany Miko Marczyka na sezon 2022

„Zaczynam mój piąty sezon rajdowych mistrzostw świata, a cieszę się i czuję tak jak cztery lata temu, gdy byliśmy na początku tej drogi. W zeszłym roku daliśmy z siebie wszystko, zaliczając najlepszy sezon w WRC, w tym musimy dać z siebie jeszcze więcej i razem z moim zespołem jesteśmy na to gotowi. Poprzeczka będzie ustawiona naprawdę wysoko, a walka z kierowcami fabrycznymi będzie prawdziwym wyzwaniem. Zaczynamy od Rajdu Chorwacji, który rok temu wygraliśmy i choć już niebawem zaczniemy pisać zupełnie nową historię, to jestem pełen optymizmu i wiem, że damy radę. Przyczepność na tutejszych, śliskich asfaltach zmienia się niemal na każdym zakręcie, ale dlatego byliśmy tutaj kilka tygodni temu, by teraz to zaprocentowało. Trzymajcie kciuki, bo Wasze wsparcie będzie jak zawsze bezcenne!” – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

W kategorii WRC 2 Open do startu w Rajdzie Chorwacji zgłosiło się aż 29 załóg. Widnieją na niej kierowcy, którzy mają za sobą starty w królewskiej kategorii w fabrycznych zespołach, czyli Stéphane Lefebvre i Eric Camilli. Na liście znajduje się także ubiegłoroczny triumfator kategorii WRC 3, Yohan Rossel, zawsze bardzo szybki Nikołaj Griazin, czeska nadzieja rajdów Erik Cais, Finowie Jari Huttunen i Emil Lindholm oraz mistrz Europy Chris Ingram. Lista zgłoszeń przyprawia o zawrót głowy i zapowiada niezwykle emocjonujący weekend na chorwackich trasach, na które tłumnie przybędą również kibice #TeamKajto. Start duetu LOTOS Rally Team będzie można śledzić jak zwykle w mediach społecznościowych Kajetana Kajetanowicza, w tym na profilu w serwisie TikTok, który został partnerem medialnym Polaka.

źródło: kajto.pl